Жорстка конкуренція на ринку готельних послуг, сучасний рівень і масштаби споживання матеріальних та енергетичних ресурсів, зростання рівня невизначеності, енергетичної імпортозалежності і ризиковості економіки нашої країни спонукають готельні підприємства розробляти нові стратегії своєї діяльності, пов’язані з питаннями енергозбереження та впровадження енергозберігаючих та ресурсозберігаючих технологій.
Наукова робота проблемної групи «Енергозбереження у закладах готельно-ресторанного господарства»скординована за напрямками:
Наукова діяльність є однією із головних складових навчального процесу будь-якого закладу вищої освіти. І потреба у правильній організації наукової діяльності здобувачів вищої освіти має велике значення впродовж усього навчання.
Основними цілями роботи студентського гуртка є: формування у здобувачів вищої освіти інтересу й потреби до наукової творчості у сфері готельно-ресторанного бізнесу; розвиток творчого мислення, наукової самостійності, підвищення внутрішньої організованості, свідомого відношення до навчання, поглиблення й закріплення отриманих у процесі навчання знань.
У сучасному світі підвищений інтерес до питань етикету та секретів гостинності пояснюється переосмисленням самого поняття етикету як найважливішого структурного чинника існування людини в суспільстві. В індустрії гостинності без знань етикету, секретів гостинності, етики спілкування не можна досягти високої продуктивності праці, підвищити культуру обслуговування.
Метою роботи проблемної групи є формування в учасників поваги до культурних традицій, розвиток вміння виражати себе відповідно до ситуації та виховання відповідальності за свої дії, як у професійній, так і в особистій сферах життя.
Результатом участі в проблемній групі буде формування впевнених у собі, ввічливих та культурно освічених особистостей, готових до ефективної взаємодії в будь-яких ситуаціях.
Гурток «Сомельє в ресторанному бізнесі» спрямований на формування у студентів базових знань і навичок щодо організації роботи і матеріально-технічного забезпечення барів різних видів, класів та спеціалізації; організації роботи та робочого місця бармена та сомельє; стилів роботи бармена та їх використання в барах певної спеціалізації; оволодіння методами приготування змішаних напоїв, їх сервірування та оформлення; складання барної та винної карт закладу; підбору необхідного обладнання, посуду, інвентарю для приготування змішаних напоїв; організації процесу обслуговування споживачів в барах з урахування правил професійної етики і норм міжнародного сервісу.
Метою проведення гуртка «Сомельє в ресторанному бізнесі» є надання студентам комплексу спеціальних знань щодо організації роботи та обслуговування споживачів у барах, організації роботи сомельє та обслуговування гостей винами; формування професійних умінь в області технології приготування і подавання напоїв; формування у студентів бакалаврського рівня знань та вмінь при організації роботи різних барів та обслуговування в них споживачів. Набута студентами обізнаність з програмних питань дисципліни "Барна справа та організація роботи сомельє", у разі їх відповідного працевлаштування, сприятиме підвищенню рівня відповідності класу та спеціалізації затребуваних сучасним споживачем та перспективних закладів ресторанного господарства у нашій країні.
Науковий студентський гурток «Hotel Operations» спрямований на дослідженні та аналізі сучасних аспектів управління та операційної діяльності в готельній сфері. Учасники гуртка займаються вивченням стратегій управління готельним бізнесом, аналізом тенденцій розвитку готельної індустрії, а також вивчають інноваційні підходи до оптимізації готельних операцій.
Ці напрями можуть слугувати основою для наукових досліджень та дискусій в гуртку «Hotel operation» і сприяти розвитку нових знань та підходів у готельній справі.
Проведення занять у гуртку «Ресторанний кейтеринг» є: формування у студентів сучасного управлінського мислення та системи спеціальних знань з планування заходів з кейтерингу, Зробити перелік послуг, які може надавати ресторан за спеціальними замовленнями (кейтерингова компанія). Охарактеризувати технологію організації повносервісного кейтерингового обслуговування, особливості матеріально-технічного забезпечення кейтерингових послуг. Складати меню при кейтеринговому обслуговуванні. Розуміти послідовність проведення бенкету при кейтеринговому обслуговуванні. Підібрати посуд, меблі та обладнання, які використовуються при організації кейтерингового обслуговування. Охарактеризувати вимоги до вибору території для проведення кейтерингового обслуговування.
11 травня 2023 р. відбувся вебінар на тему : «Якість надання готельно-ресторанних послуг: від національних традицій та особливостей до міжнародних вимог та стандартів». Під час зустрічі гарант і завідувач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи д. т. н., проф. Капліна Т.В. ознайомила студентів закладів фахової передвищої освіти з освітньою програмою «Готельно-ресторанна справа». У роботі вебінару прийняли участь науково-педагогічні працівники кафедри, стейкхолдер – керівник департаменту служби прийому і розміщення готелю, випускниця спеціальності «Готельно-ресторанна справа» ПУЕТ «Holiday Inn Kyiv», м. Київ Плотніченко Олена Олександрівна та студент 1 курсу Філіповський Антон. Зустріч була плідною та конструктивною.
25 квітня 2023 р. в рамках ХLVІ Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2022 рік «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» здобувачі вищої освіти спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа, освітня програма «Готельно-ресторанна справа» брали участь у роботі секції № 15 «Проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного господарства». Відкриття секції розпочалося із вітальних слів завідувача кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, доктора технічних наук, професора Капліної Тетяни Вікторівни. На конференції заслухано наукові студентські робіти, що є самостійними дослідженнями з актуальних питань розвитку готельно-ресторанного господарства в Україні, інноваціям в готельно-ресторанному бізнесі, конкурентоспроможності та якості продукції і послуг підприємств готельно-ресторанного господарства. Зазначимо, що всі доповіді учасників відзначалися високою якістю наукового викладу, багато з них мають прикладний характер і є особливо цінними в розвитку сфери обслуговування.
Щиро дякуємо усім учасникам студентської конференції!!! Бажаємо успіхів у подальших наукових дослідженнях.
19 − 20 квітня 2023 року відбувся Міжнародний науково-практичний форум «Індустрія гостинності: стан, тенденції розвитку та перспективи галузі в умовах війни» в рамках якого проходили семінари:
Семінар 1. «Тенденції розвитку туристичної галузі в умовах війни»;
Семінар 2. «Готельний бізнес у військовий період: реалії, проблеми, прогнози»;
Семінар 3. «Ресторанні та гастрономічні тренди світу та України».
Активну участь у ньому брали здобувачі першого рівня вищої освіти (в рамках вивчення освітніх компонентів: «Служба матеріально-технічного забезпечення готелю» (викладач к.т.н., доцент Володько О.В.), «Організація роботи номерного фонду готелю» (викладач к.е.н., доцент Капліна А.С.), «Організація роботи готелів» (викладач Дудник С.О.), а також учасники наукових студентських гуртків: «Hotel Operations» (керівники: к.е.н., доц. Капліна А.С., старший викладач Дудник С.О.) та «Енергозбереження в закладах готельно-ресторанного господарства» (керівник: к.т.н., доцент Володько О.В.). Щиро вдячні організаторам, кафедрі туризму Інституту сталого розвитку ім. В. Чорновола, Національного університету «Львівська політехніка» та спікерам за неймовірні виступи.
Збірники тез доповідей студентів
1. Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті : тези доповідей зб. тез доповідей XLV Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2021 рік (м. Полтава, 13–14 квітня 2022 р.) http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/12027
2. Збірник наукових статей магістрів 2022 рік
3. Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті : тези доповідей ХLІV Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2020 рік (м. Полтава, 30–31 березня 2021 р.) : у 2 ч. – Полтава : ПУЕТ, 2021. – Ч. 1. – 387 с. – Текст укр., рос., англ., нім. мовами. http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/11503
4. Збірник наукових статей магістрів 2021 рік
5. Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті : тези доповідей XLІІІ Міжнародної наукової студентської конференції за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2019 рік (м. Полтава, 07–08 квітня 2020 р.) http://dspace.puet.edu.ua/handle/123456789/12415
6. Збірник наукових статей магістрів 2020 рік
ХLV Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2021 рік
13 квітня 2022 року відбулася ХLV Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2021 рік.
Здобувачі вищої освіти спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа, освітня програма «Готельно-ресторанна справа» брали участь у роботі секції № 15 «Проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного господарства». Учасників конференції привітала завідувач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, доктор технічних наук, професор Капліна Тетяна Вікторівна. Під час роботи секції було заслухано та обговорено 19 доповідей.
На конференції були розглянуті питання сучасного розвитку готельно-ресторанного бізнесу, упровадження інноваційних технологій у готельному господарстві.
За результатами конференції було визначено кращі роботи та нагороджено здобувачів:
- Остапенко Юлію Володимирівну (група ГРС м-11), тема доповіді: «Гармонізація понятійного апарату «ресторанне господарство» в Україні». Науковий керівник – Капліна Тетяна Вікторівна, д.т.н., професор;
- Донець Тетяну Сергіївну (група ГРС б-43), тема доповіді: «Сучасний стан розвитку кав’ярень у місті Полтава». Науковий керівник – Положишникова Людмила Олександрівна, к.т.н., доцент;
- Гасан Ілону Юріївну (група ГРС б-24), тема доповіді: «Професійна комунікація з гостями готельно-ресторанної сфери». Науковий керівник – Кущ Лариса Іванівна, старший викладач;
- Галенко Євгенія Валерійовича (група ГРС м-11), тема доповіді: «Шляхи застосування QR-кодів в ресторанному господарстві». Науковий керівник – Капліна Тетяна Вікторівна, д.т.н., професор;
- Козачок Ілону Сергіївну (група ГРС б-33), тема доповіді: «Розвиток клінінгу на ринку готельних послуг України». Науковий керівник – Кирніс Наталія Іванівна, к.е.н., асистент;
- Лукіяна Ростислава Васильовича (група ХТІ мб-11), тема доповіді: «Психологія поведінки персоналу закладів ресторанного господарства у надзвичайних ситуаціях». Науковий керівник – Бичков Ярослав Михайлович, к.т.н., доцент.
Вітаємо переможців та учасників конференції. Бажаємо успіхів у подальших наукових проектах. Дякуємо учасникам за активну участь у конференції та обговоренні наукових досліджень. Все буде Україна!
Шановні здобувачі вищої освіти спеціальності 241 Готельно-ресторанна справи! Запрошуємо Вас узяти участь у VII Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції: http://puet.edu.ua/sites/default/files/il-sc-youth21.pdf
Здобувач вищої освіти спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа ступеня молодший бакалавр Карпенко Каріна Віталіївна взяла участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сталий розвиток туризму на засадах партнерства: освіта, наука, практика» з доповіддю «Перспективи розвитку туризму на Полтавщині», яка відбулася 27-29 жовтня 2021 р. у м. Львові на базі Львівського торговельно-економічного університету. За результатами конференції Каріна отримала сертифікат учасника та збірник матеріалів конференції.
Єдність навчального та наукового процесів завжди була і залишається головним принципом діяльності кафедри готельно-ресторанної та курортної справи ПУЕТ. Тому, студенти спеціальності «Готельно-ресторанна справа» під час карантину не тільки успішно дистанційно навчаються, але і продовжують активно займатися науково-дослідною роботою. Так, студенти наукової проблемної групи «Енергозбереження у закладах готельно-ресторанного господарства» Білай А.В., Голуб М.С. та Яценко А.О. (керівник – к.т.н. Володько О.В.) прийняли участь у II Міжнародній науково-практичній конференції «Modern science: problems and innovations», яка проходила 3-5 травня 2020 року у Стокгольмі королівства Швеція, та отримали сертифікати.
Бажаємо нашим студентам та їх науковому керівнику подальшої плідної праці, наполегливості та нових наукових доробок!
9 червня 2021 року відбулася наукова інтернет-конференція здобувачів вищої освіти та молодих учених спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа «Проблеми і перспективи розвитку індустрії гостинності». З вітальним словом звернулася до здобувачів завідувач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, д. т. н., професор. Т.В. Капліна, ознайомила присутніх з програмою конференції та її регламентом. Загалом на конференції було заслухано і обговорено 93 виступи здобувачів вищої освіти, що є результатами їх науково-дослідницької роботи під керівництвом викладачів кафедри готельно-ресторанної та курортної справи.
30 березня 2021 року відбулася ХLІV Міжнародна наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку науки та забезпечення якості освіти у ХХІ столітті» за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2020 рік. Студенти спеціальності 241 Готельно-ресторанна справа, освітня програма «Готельно-ресторанна справа» брали участь у роботі секції № 14 «Проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного господарства». Учасників конференції привітала завідувач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, доктор технічних наук, професор Капліна Тетяна Вікторівна. Під час роботи секції було заслухано та обговорено 25 доповідей.
На конференції були розглянуті питання сучасного розвитку готельно-ресторанного бізнесу, упровадження інноваційних технологій у готельному господарстві.
За результатами конференції було визначено кращі роботи та нагороджено студентів:
- Ходіс Наталію Сергіївну (група ГРСб-43), тема доповіді: «Сучасні перспективи розвитку парк-готелів у Полтавському регіоні». Науковий керівник – Капліна Тетяна Вікторівна, д.т.н., професор;
- Озерного Віктора Володимировича (ГРСб-45), тема доповіді: «Моделювання концептуального готелю категорії «*****» у графічному редакторі Sweet houme 3D». Науковий керівник – Володько Ольга Василівна, к.т.н., доцент;
- Кравець Анну Олександрівну (ГРСб-11), тема доповіді: «Екологічно безпечні засоби для еко-клінінгу в готелях». Науковий керівник – Володько Ольга Василівна, к.т.н., доцент;
- Ярмоленко Анну Олександрівну (ГРСб-34), тема доповіді: «Якість послуг – ключовий фактор успіху готельного бізнесу». Науковий керівник – Рогова Наталія Володимирівна, к.т.н., доцент.
Вітаємо переможців та учасників конференції. Бажаємо успіхів у подальших наукових проектах. Дякуємо учасникам за активну участь у конференції та обговоренні наукових досліджень.
#пует #спеціальністьгрс #бакалавр #гркс #готелі #індустрія #наука #мрійпровелике
26 березня 2019 року відбулася XLII Міжнародна наукова студентська конференція за підсумками науково-дослідних робіт студентів за 2018 рік «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства». Студенти спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа» брали участь в секції № 18 «Проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного господарства». Учасників конференції привітала завідувач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, доктор технічних наук, професор Капліна Тетяна Вікторівна.
На конференції були розглянуті питання сучасного розвитку готельно-ресторанного бізнесу, упровадження інноваційних технологій в готельному господарстві.
За результатами доповідей студенти отримали дипломи учасників:
Диплом І ступеня - студентка групи ГРС-13 Рябовол Анастасія Сергіївна. Тема доповіді: «Аналіз готелів України за категоріями», науковий керівник асистент кафедри готельно-ресторанної та курортної справи С.О. Дудник
Диплом ІІ ступеня - студентка групи ГРС-33 Жувага Анастасія Олександрівна. Тема доповіді: «Сучасні тенденції розвитку готельного господарства в регіоні», науковий керівник старший викладач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи Л.І. Кущ
Диплом ІІІ ступеня - студентка групи ГРС-22 Скрипник Маргарита Миколаївна. Тема доповіді: «Тенденції ресторанної індустрії на 2019 рік», науковий керівник старший викладач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи С.С. Рибакова
17-18 квітня 2018 року в ПУЕТ проходила XLI Міжнародна наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства» На секції 23 «Проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного господарства». Учасників конференції привітала завідувач кафедри готельно-ресторанної та курортної справи, доктор технічних наук, професор Капліна Т.В. Провідну роль у формуванні особистості науковця в системі вищої освіти є саме проведення конференцій, що дає можливість визначити пріоритетні напрями розвитку сучасної науки та забезпечення ознайомлення студентів з інноваціями та актуальними проблемами в наукових дослідженнях. Активну участь в обговоренні доповідей брали студенти 3,4,5 курсів та викладачі кафедри готельно-ресторанної та курортної справи. Учасники конференції обмінювалися своїми поглядами та думками стосовно різноманітних проблем в готельно-ресторанному бізнесі, що спонукала всіх учасників до обговорення наукових питань.
За результатами конференції було визначено кращі роботи та нагороджено студентів:
- Мотрій Каміла Віталіївна (ГРС-51м) на тему: «Роль готельних ланцюгів у розвитку готельного бізнесу країн світу». Керівник – д.т.н., професор Капліна Т.В.
- Нікологорський Олександр Володимирович (ГРС-51м) на тему: «Аналіз інноваційної діяльності у сфері послуг на прикладі готельних господарств» Керівник – к.т.н., доцент Рогова Н.В.
- Грицак Олег Олександрович (ГРС-43і) на тему: «Розвиток концептуальних костелів в Україні». Керівник – асистент Кирніс Н.І.
19-20 квітня 2016 року в ПУЕТ проходила ХХХIХ наукова студентська конференція. На секції 24 «Проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного господарства». Учасників конференції привітала завідувач кафедри ГРКС, доктор технічних наук, професор Капліна Т.В.
Тематика доповідей охоплювала широкий спектр проблем готельної і ресторанної галузі України та світу. Вона стосувалась концептуальних особливостей сучасних готелів, інноваційних технологій в готельному і ресторанному господарстві, новітні підходи до організації простору та стандартів обслуговування, перспектив розвитку готельно-ресторанного господарства України.
Активну участь в обговоренні доповідей брали студенти 3,4,5 курсів та викладачі кафедри готельно-ресторанної та курортної справи.
Найкращими визнали доповіді:
- Чирченко Валентин Якович (ГРС-43і) на тему «Космічний туризм: фантазія чи наукова реальність Керівник – асистент Вакуленко Т.В.
- Хіміч Еліна Сергіївна (ГРС-51м) на тему «Hotel technology innovations that will drive business in 2016 Керівник – старший викладач Капліна А. С.
- Морозова Діана Ігорівна (ГРС-31) на тему «Використання «вау-менеджменту» на підприємствах готельного господарства». Керівник – старший викладач Капліна А. С.
15 квітня 2016 року в Одеській національній академії харчових технологій відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму підготовки «Готельно-ресторанна справа», програма якого передбачала виконання завдання згідно з матеріалами базових дисциплін напряму «Готельно-ресторанна справа».
Активну участь в олімпіаді брали студентки кафедри готельно-ресторанної та курортної справи напряму підготовки «Готельно-ресторанна справа» Маруняк Владислава та Чаднова Вікторія (група ГРС-42), а також студентка спеціальності «Готельна і ресторанна справа» (група ГРС-51м), Терещенко Валентина. За результатами проведення олімпіади студенти отримали сертифікати.
25-28 березня 2015 року на базі філософського факультету Одеського національного університету імені І. І. Мечникова був проведений ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з філософських наук.
Участь у конференції брала студентка Полтавського університету економіки і торгівлі» спеціальності «Готельна і ресторанна справа» Штефан Аліна Володимирівна (гр. ГРС-42), науковий керівник – к. філос. н., доц. Усанов І. В.
За результатами галузевої конкурсної комісії вона була нагороджена дипломом ІІІ ступеня.
У рамках традиційного проведення Дня науки 15-16 квітня 2014 року в Полтавському університеті економіки і торгівлі проходила 37 наукова студентська конференція «Актуальні питання розвитку економіки, харчових технологій та товарознавства».
В Університеті працювало 35 секцій. Вперше, як самостійний підрозділ, брала участь у конференції кафедра готельно-ресторанної та курортної справи. Свої наукові доповіді на секції «Проблеми та перспективи розвитку готельно-ресторанного господарства України» представили студенти спеціальності «Готельна і ресторанна справа», загальна їх кількість - 32, з них 5 - стендових.
Тематика доповідей була різноманітна. Вона стосувалась питань розвитку готельно-ресторанного бізнесу Полтавського регіону, Сумщини, Дніпропетровська, зеленого туризму Полтавщини, особливостям психофізичного навантаження на працівників сфери обслуговування.
В обговоренні доповідей активну участь брали присутні студенти 3,4,5 курсів: Палівода М., Медведь А., Ярміш О., Горбік А. та інші.
Найкращими доповідями за підсумками науково-дослідних робіт студентів визнали:
- Суглобова Богдана (гр. ГРС-51м) на тему «Перспективи розвитку хостелів в окремих регіонах України». Керівник - д.т.н., професор Капліна Т.В.
Доповідач Суглобов Богдан
- Сітковської Катерини (гр. ГРС-31) на тему «Сучасні підходи до автоматизації процесів управління на підприємствах готельного господарства». Керівник - Капліна А.С.
Доповідач Сітковська Катерина
- Марченко Аліни (гр. ГРС-42) на тему «Розвиток зеленого туризму на Полтавщині». Керівник – Вакуленко Т.В.
Доповідач Марченко Аліна
- Паліводи Марини (гр. ГРС-42) на тему «Стан туристичної галузі Полтавського регіону». Керівник - Столярчук В.М.
Підведено підсумки конференції і намічено шляхи подальшого удосконалення наукових досліджень кафедри ГРКС.
4–5 квітня 2013 року на базі Київського національного торговельно-економічного університету, м. Київ, був проведений II етап Всеукраїнської студентської олімпіади за напрямом «Готельно-ресторанна справа» освітньо-кваліфікаційного рівня «БАКАЛАВР», «МАГІСТР»).
У олімпіаді брали участь Губіна Олена Іванівна гр.ГРС-51м (ОКР «магістр») та Бахмат Вікторія Сергіївна гр. ГРС-42 (ОКР «бакалавр»).
Робота над конкурсним завданням Губіної Олени.
Робота над конкурсним завданням Бахмат Вікторії.
Вітаємо Губіну Олену, яка за результатами конкурсних завдань посіла ІІ місце та нагороджена дипломом ІІ ступеня.
20-21 березня 2013 року студентки Вищого навчального закладу Укоопспілки «Полтавського університету економіки і торгівлі» – Корольова Оксана Олегівна та Кононенко Олександра Сергіївна приймали участь у Всеукраїнській студентській науковій конференції «Актуальні проблеми розвитку готельно-ресторанного, туристичного та виставкового бізнесу».
Корольова О.О. виступала з доповіддю на тему: «Перспективи розвитку молодіжних готелів у Полтавському регіоні», науковий керівник – д.т.н., проф. Капліна Тетяна Вікторівна.
Кононенко О.С. розкрила тему «Шляхи розвитку молекулярної кулінарії у підприємствах готельно-ресторанного господарства», науковий керівник – к.т.н., доц. Столярчук Валентина Миколаївна.
Доповіді Корольової Оксани та Кононенко Олександри одержали схвальні відгуки на секційних засіданнях.
Вітаємо Корольову Оксану, яка нагороджена дипломом ІІІ ступеня.